• ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۰۰:۱۵:۰۰
  • در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه، غذا خوری
  • توسط argan2
  • بازدید: 2592
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۱:۵۰:۲۱
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
اپن آشپزخانه

مواردی که در طراحی اپن آشپزخانه باید رعایت شود

فروشگاه آنلاین معماری


 برای دکوراسیون آشپزخانه های اوپن به برخی نکات، توجه داشته باشید. این آشپزخانه ها برخلاف آشپزخانه های قدیمی، از سمت سالن پذیرایی دید دارند و به همین علت، مرتب چیدن وسایل آشپزخانه در دکوراسیون پذیرایی هم تاثیرگذار است… و اما بعد: …

اپن آشپزخانه

۱) رنگی که برای کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه اوپن انتخاب می شود، باید به گونه ای باشد که لک ها را به سرعت نشان ندهد. کف آشپزخانه هم باید از جنسی باشد که به آسانی تمیز شود. نورپردازی خوب و هود مناسبی که بتواند به خوبی هوای آشپزخانه را تهویه کند، نیز از ضروریات دکوراسیون آشپزخانه های اوپن است

دکوراسیون آشپزخانه

۲) از گذاشتن ظروفی مثل قابلمه ها و وسایل برقی در محل هایی که از محل استقرار مبلمان قابل دیدن هستند، خودداری کنید. بهتر است قابلمه ها و وسایل برقی را درون کابینت ها جاسازی کنید.

طراحی داخلی آشپزخانه

۳) هر دکوراسیون آشپزخانه ای ۳ نقطه حیاتی دارد؛ جایگاه مقابل گاز، ظرفشویی و میز کار یا کابینتی که اکثر کارها روی آن انجام می شود. وسایل در آشپزخانه اوپن باید به گونه ای چیده شود که فضای کافی برای حرکت و کار مقابل این ۳ نقطه وجود داشته باشد. وسایل مورد نیاز هریک از این مناطق را در اطراف همان قسمت جاسازی کنید تا مجبور به تحرک زیاد حین انجام کار نباشید. ادویه ها، روغن و قابلمه ها را نزدیک گاز و بشقاب و لیوان ها را کنار ظرف شویی مرتب کنید.

آشپزخانه مدرن

۴) حین انتخاب رنگ پرده یا رنگ کاشی یا کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه اپن، باید بتوانید بین آنها و سالن پذیرایی هارمونی ایجاد کنید؛ وگرنه، این منطقه از سوی افرادی که در پذیرایی می نشینند، نقطه تمرکز و توجه می شود. می توانید از پرده های حصیری یا کاغذی متحرک روی اپن استفاده کنید تا در صورت تمایل، مانع از دیده شدن داخل آشپزخانه شوید. برای پرده و کابینت نیز انتخاب رنگ های روشن مانع از تمرکز نگاه میهمانان می شود.

اپن آشپزخانه

۵) برای نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه اپن بهتر است از نورهای مهتابی زیر کابینت برای روشن شدن میز کار استفاده کنید. نصب یک لوستر نیز برای روشن شدن کل فضا مفید است. استفاده از لامپ های هالوژن نیز به زیبایی آشپزخانه می افزاید.

عکس اپن آشپزخانه

۶) لازم نیست کف پوشی که برای آشپزخانه انتخاب می کنید، با کفپوش پذیرایی، یکی باشد. اگر پذیرایی شما با موکت پوشیده شده، دکوراسیون آشپزخانه شما می تواند سرامیک باشد. اما اگر کف پوش تمام خانه سرامیک یا پارکت است، می توانید آشپزخانه را هم با همان کف پوش بپوشانید اما حتما توجه داشته باشید که فرش یا قالیچه ای که در آشپزخانه می اندازید، به خوبی روی زمین محکم شود تا روی آن لیز نخورید.
اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.