• ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۰۰:۱۵:۰۰
  • در ایده های جدید معماری
  • توسط argan2
  • بازدید: 1622
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ ۱۹:۲۵:۱۵
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
دهکده آرامش یکی از بزرگترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد

دهکده آرامش یکی از بزرگترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد


دهکده آرامش

دهکده آرامش از مراکز تفریحی و گردشگری مشهد پروژه اقامتی، تفریحی و گردشگری است با سرمایه گذاری شرکت صد آبشار اخلمد. این پروژه در فاز اول در زمینی به مساحت ۴۵۲۰۰۰ متر مربع به عنوان بزرگترین مرکز تفریحی و گردشگری خانواده ها در غرب مشهد احداث خواهد شد. این مجموعه علاوه بر موقعیت منحصر به فردی که در آن واقع شده، به لحاظ تعریف پروژه های متنوع و جذاب دارای پتانسیل بسیار زیادی جهت جذب گردشگران و مسافران بومی و غیر بومی می باشد.
دهکده آرامش

طرح ایجاد منطقه تفریحی ، گردشگری، مراکز تفریحی و گردشگری مشهد اقامتی اخلمد در ۳ فاز اجرای زیر انجام خواهد شد:
‎فاز ۱ : به مساحت ۴۵٫۲ هکتار ‎
‎فازهای ۲ و ۳ تا مساحت ۲۵۰ هکتار
دهکده آرامش

محدوده اقامتی:
۱- ساختمان متل که در عرصه ای به مساحت ۹/۰۰۰ متر مربع و سطح زیر بنا ۶/۵۰۰ متر مربع ،در قالب طبقه همکف، اول و دوم که مجموعا دارای ۵۰ واحد اقامتی ۴۰ متری بوده و پارکینگ اختصاصی نیز به ازای هر واحد پیش بینی شده است. در این مجموعه تمامی خدمات رفاهی شامل: کافی شاپ، رستوران،آشپزخانه مرکزی ولاندری فعالیت خواهند نمود.
۲- مجموعه ویلاهای سوپرلوکس در عرصه ای به مساحت ۲۱/۲۰۰ متر مربع در قالب ۳۰ قطعه ویلایی ۵۰۰ متری با سطح زیر بنای ۱۸۰ متر مربع دوبلکس، در لوکس ترین منطقه مجموعه ،با منظره ای از فواره موزیکال قرار دارد. همچنین در عرصه ای به مساحت ۳۰/۵۰۰ متر مربع در قالب ۵۳ قطعه ویلایی ۴۰۰ متری با سطح زیر بنای ۱۵۰ متر مربع دوبلکس، به ازای هر قطعه احداث شده و پارکینگ اختصاصی نیز به ازای هر واحد امکان پذیر می باشد.
۳- مجموعه ویلاهای لوکس در عرصه ای به مساحت ۳۰/۰۰۰ متر مربع در قالب ۸۰ قطعه ویلایی ۳۰۰ مترمربع با سطح زیربنای ۱۲۰ متر مربع با فضای سبز،بازی کودکان وآب نما مخصوص این محدوده احداث خواهد شد.همچنین در عرصه ای به مساحت ۲۳/۰۰۰ متر مربع در قالب ۶۴ قطعه ویلایی ۲۵۰ مترمربع با سطح زیربنای ۹۰ متر مربع با دسترسی آسان از محور اصلی جاده وبا خدماتی همچون فضای جمعی و تفریحی و اختصاص فضای سبز مجزا طراحی شده است.همچنین قطعات ویلایی ۷۵ متری در عرصه ای به مساحت ۲۵/۸۰۰ متر مربع در قالب ۹۰ قطعه ویلایی ۲۲۰ مترمربع به ازای هر قطعه احداث شده واز خدمات ویژه فوق برخوردار می باشد.لازم به ذکر است به ازای هر واحد ویلایی پارکینگ اختصاصی نیز موجود می باشد.

دهکده آرامش

مجموعه تجاری: 
۱-در عرصه ای به مساحت ۱۰/۰۰۰ متر مربع و سطح زیر بنایی ۷/۴۰۰ متر مربع، دارای ۶۴ واحد ۳۵ متری و ۳۲ واحد ۵۷ متری بوده که در دو طبقه همکف و اول در قالب ۴ بلوک مجزا می‌باشد. مجموعه دارای فضای خدماتی شامل کافی شاپ و پارکینگ اختصاصی نیز می باشد. همچنین با توجه به جانمایی مناسب امکان دسترسی سهل و آسان به این محدوده عملکردی امکان پذیر می ‌باشد. اختصاص فضای سبز مجزا و دید به آب نمای مرکزی و راه باغ از ویژگی‌های این مجموعه می باشد.
۲- هایپرمارکت: در عرصه ای به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و سطح زیر بنایی ۱۰۰۰ متر مربع در بدو ورود به مجموعه قرار دارد ودر قالب طبقه همکف و اول می باشد.و نزدیک به ویلا ها می باشد. این ساختمان در نزدیکی تجاری ها و همجوار با کلوپ های ورزشی قرار دارد.
۳- مجموعه صنایع دستی: در عرصه ای به مساحت ۱/۲۰۰ متر مربع، شامل ۲۵ واحد ۲۰ متری غرفه های صنایع دستی و سوغات محلی در حاشیه آب نمای مرکزی قرار دارد.

دهکده آرامش

محدوده تفریحی آبی
۱- فضای رستوران آبی: در عرصه ای به مساحت ۳/۸۰۰ متر مربع و سطح زیربنایی ۲/۴۰۰ متر مربع در قالب دوطبقه با کاربری رستوران آبی و کافی شاپ مجموعه احداث می شود.
۲- فواره موزیکال: در عرصه ای به مساحت ۹/۲۰۰ متر مربع فضای پیرامونی رستوران آبی را در برگرفته و الهام بخش فضایی دلنشین و ویژه درقلب مجموعه می باشد. – مجموع این دو فضا مساحتی بالغ بر ۱۳/۰۰۰ مترمربع را در بر می گیرد.
۳- دریاچه مصنوعی(مجموعه ورزش های آبی): در عرصه ای به مساحت ۱۰/۰۰۰ متر مربع احداث شده و ورزش های آبی خاص در این مجموعه امکان فعالیت دارند. این مجموعه نیز دارای پارکینگ اختصاصی می باشد.

دهکده آرامش

محدوده ورزش های خاص
در عرصه ای به مساحت ۳۵/۴۷۵ متر مربع در قالب:
۱- پیست اسکیت به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع می باشد.
۲- پیست کارتینگ به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع می باشد.
۳- مجموعه صخره نوردی به مساحت ۱۲۵۰ متر مربع می باشد.
۴- پیست دوچرخه سواری به مساحت ۱۲۰۰۰متر مربع می باشد.که در مسیری زیبا در محدوده ورزشی مجموعه ادامه دارد. که شامل ایستگاه موقت دوچرخه و سالن نگهداری دوچرخه می باشد.
۵- زمین بازی های چند منظوره به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع می باشد که در قالب زمین تنیس و زمین های پینگ پنگ می باشد.
محدوده ورزش های سنتی بومی
-در عرصه­ای به مساحت ۱۳۵۰۰ متر مربع در قالب مجموعه ورزشی کشتی با چوخه ، کشتی پهلوانی، ورزش های زورخانه ای و ورزش های محلی.

دهکده آرامش

محدوده فراغتی
در عرصه ای به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع در قالب:
۱- اقامتی با سازه موقت (آلاچیق) با مساحت ۸۲۰۰ متر مربع در قالب ۱۵ واحد با مساحت ۱۵ متر مربع می باشد.
۲- پارک کودک با مساحت ۳۹۰۰ متر مربع می باشد.
۳- آمفی تئاتر با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع می باشد.
۴- پارک گل ها با مساحت ۳۷۰۰ متر مربع می باشد. با امکان نمایش گل های فصلی و زینتی.
۵- کلوپ ورزشی با عرصه ۳۴۰۰ متر مربع و سطح زیر بنای ۳۷۰۰ متر مربع که در قالب ۳ طبقه: ۱- ، همکف ، اول و دوم می باشد. مجموعا فضاهایی شامل: مجموعه آبی (استخر شنا، جکوزی، سونا، ماساژ و اسپا) و سالن بدن سازی، سالن بیلیارد و بولینگ و کافی شاپ و… را در بر می‌گیرد.
۶- مجموعه تالارهای پذیرایی با عرصه ای به مساحت ۴۳۰۰ و با سطح زیربنایی ۲۷۰۰ متر مربع می باشد که دارای دو سالن مجزا و خدمات پذیرایی و همچنین پارکینگ اختصاصی می باشد.

دهکده آرامش

محدوده اداری
در عرصه ای به مساحت ۵۲۰۰ متر مربع در قالب:
۱-ساختمان اداری به مساحت ۱/۶۰۰ متر مربع و سطح زیربنایی ۲۰۰ متر مربع می باشد.
۲- ساختمان خدمات گردشگری به مساحت ۲/۱۰۰ متر مربع و سطح زیربنایی ۱۵۰ متر مربع می باشد.
۳- ساختمان بهداشتی درمانی با عرصه ای به مساحت ۱/۶۰۰ متر مربع و سطح زیر بنایی ۲۰۰ متر مربع می باشد.

دهکده آرامش

محدوده فرهنگی
۱- نمازخانه با عرصه ای به مساحت ۳/۲۰۰ متر مربع و سطح زیربنایی ۴۰۰ متر مربع می باشد.
۲- سالن همایش با عرصه ای به مساحت ۲۰۰۰ و با سطح زیربنایی ۱۰۰۰ متر مربع با گنجایش ۷۰۰ نفر می باشد.
لازم به ذکر است دسترسی از حاشیه جاده و با پارکینگ اختصاصی است.

دهکده آرامش

دهکده آرامش

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.