• ۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۰۰:۰۰:۰۱
  • در معماری و طراحی داخلی خانه
  • توسط argan2
  • بازدید: 2169
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ۱۷:۰۶:۲۲
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
خانه سلامت لاول

خانه سلامت لاول

 خانه سلامت لاول

به گزارش ارگان معماری:زندگی سلامت موضوع اصلی مدرنیسم، در دهه 1920 بود؛ معماری سفید رنگ جدید، ضیافتی از هوای تازه، نور آفتاب و فضایی برای جسم انسان آزاد شده بود.

فیلیپ لاول، پیشرو زندگی سلامت و پزشکی از نیویورک بود. هنگامی که وی آغاز به ساخت یک خانه بزرگ برای خانواده اش در هالیوود هیلز یکی از محله های لوس آنجلس آمریکا نمود، این امر به طور اجتناب پذیری تبدیل به نمایشی از ایده های او گردید. آن ها برای ساخت این خانه از یک مهاجر اتریشی بنام ریچارد نوترا کمک گرفتند.


خانه سلامت

نتیجه ی این قضیه خانه ای بود که برترین ساختمان های آوانگارد اروپا را به رقابت می طلبید. خانه سلامت، از قطعات فلزی دقیق ساخت کارخانه اجرا شد. دیوارهای مات این خانه ساخته شده از بتنی هستند که به شبکه فلزی پاشیده شده اند و این تکنیکی است که لوکوربوزیه نیز در آن زمان ها در حال تجربه آن بود.

خانه

فرم خانه به اندازه تکنولوژی ساخت آن پیشرفته بود. از نظر سازه ای این طرح نه توسط کنسول کردن کف ها، بلکه بوسیله آویختن آنها از تیرهای سقفی کنسول شده اجرا شده است. ورودی اصلی در بالاترین طبقه قرار دارد که در برگیرنده اتاق خواب هاست. خوابیدن در هوای آزاد، قسمت مهمی از ایده طراحی خانه سلامت لاول می باشد.

حجم خانه

از هال ورودی، یک پلکان وسیع به یک نشیمن کشیده باریک، در سمت پایین منتهی می شود. کتابخانه و ناهارخوری که در مجاورت نشیمن اصلی قرار دارند، با یک شومینه ی روستایی طراحی شده اند که احتمالا تاثیر یکی از معلمان نوترا یعنی فرانک لوید رایت می باشد.


نما

پس از تکمیل ساخت بنا، لاول با غرور خبر آن را در ستون روزنامه اش چاپ کرد و جمعیت زیادی برای بازدید آن سرازیر شدند. بسیاری  به دلیل شخصیت ناسازگار او، از بازدید خانه محروم شدند. اما معماران محلی از آن الگو گرفتند و مدرنیسم کالیفرنیا قدمی دیگر به جلو برداشت.

نمونه بالکن

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.