• ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۸:۰۳:۱۸
  • در دانستنی های معماری
  • توسط admin
  • بازدید: 936
  • اخرین ویرایش: -/-
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
کسب درامد در معماری

چگونه در معماری میتوان حقوق بالا کسب کرد؟
کسب درامد در معماری

 "حقوق و دستمزد معمار". شاید یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث در جامعه طراحی باشد. موضوعی که نقش مهمی در علاقمندان به این شاخه کاری در هنگام انتخاب رشته تحصیلی یا حرفه شغلی خود داشته باشد. به طور خلاصه 5 عامل ساده در روند رشد حقوق بالای یک معمار تأثیرگذار می باشد. این 5 گزینه شامل:" 1. همین حالا شروع کن، 2. مهارت های خود را توسعه بده، 3. محل کار خودت رو تغییر بده، 4. استرسی همکاران خود را کاهش دهید، 5. بهترین باش" می باشد. در این مقاله سعی داریم تا این گزینه ها را در چند خط کوتاه گسترش دهیم تا علاقمندان به معماری بتوانند بینشی کوچک از روش های کسب درآمد بالا و سرمایه گذاری پربازده توسط مهارت های خود کسب کنند. (لازم به ذکر است که ارقام و شیوه های ارائه شده در این مطلب مربوط به کشورهای دیگر جهان، بخصوص آمریکا می باشد.)

1. همین حالا شروع کن
اگر فعالیت خود را به تازگی در رشته معماری آغاز نموده اید، بعید نیست که بتوانید 100 هزار دلار در سال درآمد کسب کنید. با این حال باید به این نکته توجه کنید که با گذشت 20 سال از فعالیت شما در حرفه معماری، شما به نیمی از خواسته های خود در جهت پیشرفت های مدنظرتان دست یافته باشید و اغلب دیر شده تا بخواهید با این شرایط تفاوتی در شیوه کاری خود ایجاد کنید.
حرفه معماری روند نسبتاً کندی در کسب تجربه و پیشرفت را به صورت روتین برای ما به ارمغان می آورد. بنابراین بهترین روش برای پیشرفت شما این است که مدارج کاری و شیوه های
مختلف در کسب تجربه را هر چه سریع تر طی کنید تا نسبت به همتایان کم توان خود زودتر به مقام و منصب، و حقوق بالاتر در این رشته برسید.

2. مهارت های خود را توسعه بده
تعریف دیوانگی بارها و بارها یکی بوده و به صورت مکرر همین یک نتیجه را برای شما ارائه می دهد و مفهوم دیگری ندارد. همین امر برای معماری هم صدق می کند. اگر هر روز کاری تکراری را انجام می دهید، بعید است به حقوق و دستمزد بالا دست یابید. خودتان را گول نزنید که  با تغییر موضوع ساده، و انجام مراحل روتین آن کار به موفقیت برسید.
امروز چه کاری می توانید انجام دهید که فردا شما را فرد با ارزش تری کند؟ "مهارت های سخت" شما را یک گام به فردی مهم برای آینده تبدیل می کند و راهی ساده تر برای پیاده سازی نقشه های شما ارائه دهد.
مهارت های سخت می تواند به گزینه های زیر تبدیل شود:
مهارت طراحی
دانش نرم افزاری
آگاهی از صنعت
طراحی با دست آزاد
تحلیل داده های اطلاعاتی کار
آشنایی به زبان های خارجی
با این حال چند مورد مهم به عنوان "مهارت های نرم" وجود دارد که در روند پیشرفت مهارت های سخت بسیار تأثیرگذار می باشد که در ادامه آنها را نام برده ایم.
مهارت های ارتباطی
سازگاری و انعطاف پذیری
حل مسئله های موجود در محیط کار
قدرت تصمیم گیری
خلاقیت
کار گروهی
مهارت های مدیریت زمان
تمایل به یادگیری
به دست آوردن تمام مهارت های فوق زمان بر است. بنابراین از همین حالا شروع کنید و یک روز در هفته با به یک مهارت اختصاص دهید.

3. محل کار خودت رو تغییر بده
میانگین حقوق یک معمار در کار جدید می بایست بین 10 تا 20 درصد  افزایش یابد. اغلب برای کارفرما غیرممکن است که با چنین افزایش حقوقی موافقت کند، و این رقم در بهترین حالت توسط کارفرما بین 3 تا 5 درصد می باشد. با این حال پیش بینی شده حرکات استراتژیک می تواند به افزایش حقوق شما منجر شود. اگر هر زمان دیدید که هر هفت مهارت سخت شما نادیده گرفته شده، ترک کار کرده و به جستجوی شغل جدید بیاندیشید.

4. استرسی همکاران خود را کاهش دهید
در مصاحبه ای که با مارک کوبان، رئیس آتیله طراحی یک کمپانی معماری صورت گرفت، وی کلید موفقیت کار خود را کاهش استرس همکاران خود عنوان کرد. زمانی که در محل کار هستید، استرس همکاران، کارمندان زیردست خود و حتی کارآموزان را کاهش دهید. تجربه ثابت کرده که با این کار، افراد به سمت شما گرایش پیدا می کنند. با کاهش استرس دیگران شما به عنوان رهبری دیده خواهید شد که همکارانتان بیشتر تمایل دارند با شما بیشتر کار کنند.

بدون شک داشتن تخصص کلید دسترسی به حقوق بالاست. به عبارت دیگر چه کار کنیم که بهتر از افراد هم رده خود باشیم؟
کلید موفقیت درآمد بالا می تواند تخصص در مدیریت یک سازمان کوچک (مانند یک سازمان محدود) یا سازمانی بزرگ (مدیریت یک فرودگاه) خلاصه شود. طبق گزارش اخیر در مقاله ای منتشر شده در ایالات متحده آمریکا، حدود 10 درصد از معمارن حرفه ای حقوقی معادل 122 هزار دلار درآمد داشته اند. در صورتی که زیر این 10 درصد حداکثر درآمدشان حدود 44 هزار دلار بوده است. این 10 درصد افراد حرفه ای تقریبا 3 برابر افراد معمولی درآمد دارند. پس سعی کنید جزو افراد حرفه ای باشید.

در قسمت دوم از این مقاله نکات دیگری مانند: مسئولیت پذیری، بررسی فعالیت ها به صورت منظم، کسب مجوز های کاری، و ... به صورت دقیق تر بررسی خواهد شد.

چگونه در معماری میتوان  حقوق بالا کسب کرد؟ (قسمت دوم)
اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.