• ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۸:۳۹:۴۵
  • در بیوگرافی معماران
  • توسط argan2
  • بازدید: 5392
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ ۱۴:۰۶:۰۹
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
ایرو سارینن

ایرو سارینن

Ero sarinen

به گزارش ارگان معماری:ایرو سارینن معمار و مجسمه ساز برجسته فنلاندی که در سال 1910 متولد شد و در سال 1923 به همراه خانواده اش به ایالات متحده مهجرت نمود. پدر وی الیل سارینن معمار معروف و شناخته شده و اولین رئیس آکادمی هنر میشیگان بود که البته ایرو نیز تحت نظارت پدرش به تحصیل ادامه داد و از نمونه کارهای او می توان به ایستگاه قطار هلسینکی، یادبود توسعه ملی جفرسون و دیگر ساختمان های برجسته فنلاند اشاره نمود.

ساختمان دایره

مادرش لوئیس طراح پارچه، لباس و مجسمه ساز بود و خواهرش نیز طراح داخلی بود، لذا زمینه برای ایرو و شکوفایی استعدادش در چنین خانواده ای فراهم بود. به طور کلی مسیر اصلی ایرو، مدرن سازی بود و همکاری وی با پدرش، سبب بروز اثرات پرباری در کشف ایده هایش و کسب شهرت به عنوان معمار مدرن شد. شاخص ترین موفقیت این پدر و پسر در سال 1939 برای طراحی گالری هنر اسمیتسونین بر روی بازار واشنگتن بود.

Ero sarinen

ایرو در سال 1950 با مرگ پدرش، رسما کار خود را به عنوان یک معمار مستقل آغاز نمود و اولین گامش طراحی مبلمان بود که آثار خود را نیز در نمایشگاهی با نام طراحی ارگانیک در مبلمان خانگی، در موزه های مدرن نیویورک به نمایش گذاشت. هرچند ایرو سارینن در زمان زندگی اش از سوی دیگر معماران هم دوره اش نادیده گرفته می شد و البته گاهی هم مورد تمسخر واقع می شد، اما در حرفه اش روشهای نوین و متنوعی ابداع کرد و امروزه به عنوان یکی از استادان معماری آمریکایی سده 20 به شمار می آید.

امفی تئاتر

 برخی از آثار ایرو سارینن:

-Kleinhans Music Hall
-Cummins Inc. Irwin Conference Center
-MIT Chapel
-General Motors Technical Center
-Miller House and Garden
-Milwaukee County War Memorial Center
-TWA Flight Center
-Washington Dulles International Airport
-North Christian Church
-Gateway Arch
-U.S. Embassy
-Bell Labs Holmdel Complex
-CBS Building

Ero sarinen

Ero sarinen

 در ادامه ایرو فعالیت های گسترده ای در زمینه های معماری، مجسمه سازی و طراحی مبلمان انجام داد و جوایز زیادی نیز دریافت نمود و در سال 1961 بر اثر تومور مغزی درگذشت. لازم به ذکر است که بعد از فوت ایرو، مدال طلای موسسه معماران آمریکا به وی تعلق گرفت.

ویلا

Ero sarinen

ایرو سارینن

Ero sarinen

ایرو سارینن

Ero sarinen

Ero sarinen

ایرو سارینن

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.