• ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ ۱۴:۲۰:۳۳
  • در طراحی و دکوراسیون داخلی مجتمع ورزشی
  • توسط argan2
  • بازدید: 1303
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ ۱۸:۵۲:۳۴
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

 

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

به گزارش ارگان معماری: در ورزشگاه پرنامبوکو آرنا؛ یکی از بازی های مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 برزیل برگزار خواهد شد. ورزشگاهی با گنجایش 46 هزارنفر که توسط گروه فرناندز (((Fernandes Arquitetos) طراحی شد و انتظار می رود ساخت آن در سال 2013 به پایان برسد.

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

ویژگی اصلی که باعث شد، فیفا برای جام جهانی 2014، این پروژه را از بین دیگر پروژه ها انتخاب کند، قرار نگرفتن این ورزشگاه در داخل شهر است. این ورزشگاه شبیه ساختمانی است که در محیط زیست طبیعی، به راحتی جا گرفته است و به توسعه آینده شهر در این منطقه نیز توجه کرده است.موقعیت اصلی قرارگیری این ورزشگاه در نزدیکی رودخانه Capibaribe واقع در شهر آرنا (((Arena) در ایالت پرنامبوکو است، که البته در نزدیکی بزرگراه BR-408 و خیابانی است که قرار است در آینده از نزدیک اینجا عبور کند. پرنامبوکو یکی از ایالتهای کشور برزیل است که در منطقه شمال‌ شرقی آن کشور قرار دارد. در شمال با ایالت های پارایبا و سه ارا، در غرب با پیاوی، در جنوب با الاگواس و باهیا و در شرق با اقیانوس اطلس هم مرز است.

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

آنچنان که می بینیم، ورزشگاه پرنامبوکو آرنا؛ دارای نوع خاصی توپوگرافی است که از تپه های اطراف پایین تر است و هدف طراحان از این اختلاف تراز، بوجود آوردن این حس بوده که بنایی از دل خاک، به طوری کاملا طبیعی بیرون بیاید و مصنوعی به نظر نرسد. در نمای این ورزشگاه هم، حفره هایی تعبیه شده اند که سعی در برقراری ارتباط بین مردم و ساختمان دارد و می خواهد که مردم، آن را به عنوان بنایی یادمانی، به یاد داشته باشند.

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

در این پروژه به این مسائل کاملا توجه شده است: حداکثر آسایش و امنیت برای تمامی کابران، ایجاد محیطی متفاوت درهمه زمینه ها، ایجاد تجربه منحصربه فرد برای طرفداران و بازیکنان، بهینه سازی نور طبیعی و مصنوعی، تهویه طبیعی، برداشت آب باران و اتصالاتی برای صرفه جویی آب.

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

از دیگر فضاهای موجود در ورزشگاه پرنامبوکو آرنا، می توان به سالن های کنسرت، اتاق های کنفرانس، نمایشگاه ها و رویدادهای ورزشی،اشاره کرد که یقینا همه ی این موارد، بر جاذبه های این مکان، خواهند افزود و باعث افزایش رشد اقتصادی منطقه می شوند. در آینده نه چندان دور نیز، این مکان به مرکز شهرکی جدید با محله هایی مسکونی، تجاری، آموزشی و تفریحی، متصل خواهد شد که به توسعه و گسترش این شهر کمک خواهد کرد.

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

ورزشگاه پرنامبوکو آرنا

برای دیدن ادامه تصاویر و نقشه ها به گالری رجوع کنید

ارگان معماری دنیای اطلاعات معماری

 

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.