• ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۰۵:۴۰:۱۹
  • در طراحی و دکوراسیون داخلی مجتمع ورزشی
  • توسط argan2
  • بازدید: 937
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ ۱۹:۳۶:۰۸
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

 

استادیوم BBVA

به گزارش ارگان معماری:استادیوم فوتبال BBVAبا 22 هزار نفر ظرفیت و در زمینی به مساحت 340 هزار متر مربع، در شرق مرکز شهر هیوستون واقع شده است.

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

هیوستون (هوستون - Houston )شهری است در ایالت تگزاس از کشور ایالات متحده آمریکا. این شهر از لحاظ جمعیتی (در محدوده شهری) چهارمین شهر بزرگ آمریکاست و جمعیتی بالغ بر ۵٬۲۷۰٬۰۷۷ نفر دارد. هیوستون نام خود را از ژنرال سام هیوستون گرفته است که باعث شکست نهایی ارتش مکزیک و عقب نشینی آنان از تگزاس گردید. هیوستن دارای بزرگ‌ترین مرکز درمانی دنیا به نام مرکز درمانی تگزاس(Texas Medical Center) می‌باشد. خطوط متروریل هیوستون مرکز شهر را به مرکز درمانی تگزاس متصل می کند. شهر هیوستون مرکز تأسیسات نفتی آمریکا و ششمین بندر دنیا از لحاظ حجم مبادلات بشمار می رود.

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

نکته ای که در مورد ساخت این استودیوم جالب است، هزینه ساخت پروژه می باشد که بدون هیچ محدودیتی تا حدود 60 میلیون دلار خرج شده است. برای این استادیوم پرتجمل و بزرگ، نیاز به شکلی منحصر به فرد و نماهایی قابل توجه، بسیار ضروری احساس می شود. گروه طراحی Populousکه در رزومه شان، چندین تجربه دیگر در زمینه طراحی استادیوم دارند، در سال 2012 کار طراحی و ساخت این استادیوم را به پایان رساندند.

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

سطح بیرونی استادیوم، حس پویایی و فضایی صمیمی را برای مردم رقم زده است و این نشانه ای جدید در سابقه استادیوم های فوتبال آمریکاست. معماران از طرحی جسورانه استفاده کردند که از مواد و مصالحی ساده و معمول و از منابع همان مناطق استفاده شد. استادیومBBVA تاثیری بزرگ و متفاوت داشت تا به جایی که قرار بر این شد که از آن برای مسابقات لیگ برتر آمریکا استفاده کنند.

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

استادیوم BBVA

 ارگان معماری دنیای اطلاعات معماری

 

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.